مواد آب‌بندی (Waterproofing)

در سازه‌های نگهدارنده آب و برخی سازه‌های زیر زمینی كه در معرض نفوذ آب‌های سطحی و زیر‌زمینی قراردارند، باید از “مواد آب‌بند كننده متناسب با نوع كار” استفاده نمود. مواد آب‌بند كننده “شركت آریا بتن ارگ (آبا)” در گروه‌های زیر، عرضه می‌شوند:

  1. مواد آب‌بند كننده داخلی (Internal Waterproofing): این مواد در حین ساخت بتن، به مخلوط اضافه شده و باعث كاهش نفوذ‌پذیری و نیز كاهش جذب آب بتن می‌شوند. این مواد آب‌بند کننده، تنها در حین عملیات بتن‌ریزی؛ قابلیت استفاده دارند.
  2. مواد آب‌بند كننده پوششی (Waterproof Lining): این مواد برای آب‌بند نمودن سازه‌های موجود، به صورت لایه‌ای جدید؛ روی سطح اعمال می‌گردند. نوع ماده و ضخامت اجرا، بستگی به سازه مورد نظر و شرایط بهره‌برداری سازه دارد.
  3. مواد آب‌بند كننده تزریقی (Injection for Waterproofing): از این مواد، جهت آب‌بندی سازه‌هایی که از درون به بیرون، دارای نشت آب بوده و به ویژه؛ برای آب‌بندی سازه‌هایی که در مقابل نفوذ آب، از بیرون به درون (Negative Head)؛ مشکل دارند، موثرترین راه؛ استفاده از مواد آب‌بند كننده تزریقی است. این مواد آب‌بند کننده، به گونه‌ای طراحی شده‌اند كه به محض تزریق و تماس با آب، تشكیل فوم داده و افزایش حجم زیادی می‌دهند (از 10 تا 30 برابر) و موجب آب‌بندی مجراهای محل نشت می‌شوند.

مواد آب‌بندی “شركت آریا بتن ارگ (آبا)” با برندهای زیر عرضه می‌شوند:‌
ConAdd:‌ ماده آب‌بند كننده داخلی.
ConCoat: ماده آب‌بند كننده پوششی.

اطلاعات بیشتر

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین سفارش محصول بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

کلیک کنید

تصاویر پروژه های مرتبط